Els M.D. Stolker – Het Land van de Paasvuren – Katholieken in Twente 1950-2005

6,95

Het verhaal van de laatste halve eeuw katholiek Twente is een boeiende geschiedenis.
In 1953 kwam het boek Honder Jaar Katholiek Twente, 1853-1953 uit. Artikelen van vele auteurs belichtten het katholieke leven in de regio. Aan het einde van de twintigste eeuw vond met de tijd rijp om te laten zien hoe het de katholieke kerk in Twente sindsdien is vergaan.
Historica Els Stolker geeft aan de hand van verschillende thema’s een levendige beschrijving van de vele veranderingen die sinds 1953 binnen kerk en gemeenschap hebben plaats gevonden. Aan bod komen het kerkelijk leven toen en nu en de opkomende oecumene. Er is aandacht voor het werk van de vele kloosterlingen en hun inbreng in de katholieke samenleving. Bijzonder in het Twentse land zijn de tradities waaraan met vasthoudt, zoals de paasgebruiken in Denekamp en het vlöggeln in Ootmarsum. Bijna 200 foto’s illustreren deze ontwikkeling.
Els M.D. Stolker (Enschede, 1954) studeerde geschiedenis en Engelse taal- en letterkunde aan de Radboud Universiteit te Nijmegen. Als docente heeft zij gewerkt aan verschillende scholen voor voortgezet onderwijs en hoger beroepsonderwijs, waaronder het Carmellyceum te Oldenzaal. Op dit moment geeft zij les aan het Canisius College te Nijmegen. Els is gehuwd en is moeder van vier kinderen.
Hardover, 202 pagina’s
ISBN: 90-7151-700-4

SKU: 90-7151-700-4 Categories: , ,

Description

Het verhaal van de laatste halve eeuw katholiek Twente is een boeiende geschiedenis. In 1953 kwam het boek Honder Jaar Katholiek Twente, 1853-1953 uit. Artikelen van vele auteurs belichtten het katholieke leven in de regio. Aan het einde van de twintigste eeuw vond met de tijd rijp om te laten zien hoe het de katholieke kerk in Twente sindsdien is vergaan. Historica Els Stolker geeft aan de hand van verschillende thema's een levendige beschrijving van de vele veranderingen die sinds 1953 binnen kerk en gemeenschap hebben plaats gevonden. Aan bod komen het kerkelijk leven toen en nu en de opkomende oecumene. Er is aandacht voor het werk van de vele kloosterlingen en hun inbreng in de katholieke samenleving. Bijzonder in het Twentse land zijn de tradities waaraan met vasthoudt, zoals de paasgebruiken in Denekamp en het vlöggeln in Ootmarsum. Bijna 200 foto's illustreren deze ontwikkeling.

Els M.D. Stolker (Enschede, 1954) studeerde geschiedenis en Engelse taal- en letterkunde aan de Radboud Universiteit te Nijmegen. Als docente heeft zij gewerkt aan verschillende scholen voor voortgezet onderwijs en hoger beroepsonderwijs, waaronder het Carmellyceum te Oldenzaal. Op dit moment geeft zij les aan het Canisius College te Nijmegen. Els is gehuwd en is moeder van vier kinderen.

Hardover, 202 pagina's

ISBN: 90-7151-700-4

Additional information

Barcode

978901517006

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Els M.D. Stolker – Het Land van de Paasvuren – Katholieken in Twente 1950-2005”